HochlandOferty pracyAPLIKUJ!
Wartości to podstawaZaufanie, odpowiedzialność, ciągły rozwój. Sprawdź, jak działamy. Kogo szukamy?Specjalista, student, uczeń… szukamy otwartych, zaangażowanych i ambitnych! Proces rekrutacji1-2-3 i jesteś pracownikiem Hochland. Zobacz, co Cię czeka, jeśli zaaplikujesz.

Mówią o nas

Edyta Wrzosek Edyta Wrzosek

Stażystka Działu Kadr i Płac

To, co mnie przekonało do złożenia aplikacji, to fakt, że firma jest dobrze znana na rynku, co sprawia, że w praca w niej daje dodatkową satysfakcję. Jest ceniona, jako dobra i solidna marka, dająca możliwość rozwoju pracownikom. Według mnie to najważniejsze cechy dobrego miejsca pracy. Kończę kierunek Finanse i rachunkowość ze specjalizacją Finanse przedsiębiorstw, więc podjęcie stażu w tej firmie daje mi możliwość uzupełnienia wiedzy teoretycznej o praktyczne umiejętności.

Kiedy tu trafiłam najbardziej zaskoczył mnie szeroki zakres pracy w dziale kadr; początkowo, nie mając doświadczenia w tej dziedzinie, sprowadziłabym te czynności do podstawowej obsługi pracowników, a z pracą w dziale kadr wiąże się cały szereg innych równie ważnych aspektów, jak organizacja projektów pracowniczych, szkoleń, administrowanie Funduszem Świadczeń Socjalnych, przygotowywanie regulaminów wewnętrznych... i długo tak mogę wymieniać :)

Najwięcej uczę się w praktyce, tzn. kiedy wykonuję sama powierzoną czynność, ale żeby daną czynność wykonać, niezbędne jest wprowadzenie teoretyczne, wyjaśnienie czynności. W tym zakresie otrzymują ogromną pomoc od mojej przełożonej i współpracowników z działu. Chętnie mnie uczą, pomagają mi, odpowiadają na moje pytania, problemy i co najważniejsze widzę z ich strony inicjatywę, aby przekazać mi jak najwięcej wiedzy i żeby mnie jak najwięcej nauczyć. Obowiązki, które mi powierzają nie są banalne, nie ograniczają się do "przekładania papierów", ale pogłębiają moją wiedzę i rozwijają moje umiejętności.

Mam też możliwość prezentowania swoich pomysłów. Moja przełożona mnie nawet do tego zachęca, poza tym w firmie promowana jest kreatywność poprzez program KAIZEN. Mogę nie tylko dzielić się swoimi pomysłami, ale co najważniejsze mam poczucie, że każdy jest faktycznie rozważony.

Edyta Wrzosek Marcin Kozłowski

Były stażysta, obecnie Junior Brand Manager

Już podczas pierwszego kontaktu z firmą Hochland przekonałem się, że warto tutaj pracować. Staż w międzynarodowej korporacji to doskonały początek dojrzałego życia zawodowego. Ambitne zadania, miła atmosfera pracy, ciekawy program stażu oraz możliwość zdobywania doświadczenia w dziale marketingu to tylko niektóre z licznych zalet. Świadomość postawionych mi celów, poczucie przydatności mojej pracy oraz przyjazna atmosfera, sprawiają że dzień w pracy mija bardzo szybko.

Pomoc kolegów i koleżanek, ich przyjacielskie nastawienie oraz możliwość integracji podczas licznych spotkań spowodowały, że od samego początku poczułem się częścią zespołu. Najbardziej i najmilej zaskoczyło mnie to, że przez cały czas spędzony w firmie Hochland nie jestem traktowany jedynie jako stażysta, lecz jako pracownik. Pozwoliło mi to czynnie uczestniczyć w życiu Firmy i zdobyć jedno z najcenniejszych doświadczeń w życiu, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Dziś wiem, że to, czego uczymy się na studiach, często różni się od tego z czym spotykamy się idąc do pracy.

Najwięcej satysfakcji dają mi te zadania, przy których mam dużą swobodę działania. Zaskoczyła mnie mnogość prac, w których mogłem uczestniczyć oraz wiara przełożonego w moje możliwości. Pracuję nad dużymi projektami, co wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wykształciło to u mnie umiejętność samodzielnego wykonywania różnych zadań pod presją czasu. To wszystko spowodowało, że pierwsze dobre wrażenie, jakie zrobiła na mnie firma, utrzymuje się przez cały okres trwania stażu. A miła i przyjazną atmosfera jest nieoceniona w wykonywaniu powierzonych mi zadań.

Michał Wojtyra Michał Wojtyra

Były stażysta, obecnie Referent Działu Technicznego

Praca w Hochland to moja pierwsza praca. Na początku pracowałem jako pomocnik mechanika, później byłem już przygotowywany do pracy na obecnym stanowisku. Na szczęście i przełożony, i koledzy bardzo mi pomagali. Zresztą już podczas pierwszego kontaktu z firmą odniosłem wrażenie, iż jest to bardzo przyjazny zakład pracy, a jednocześnie bardzo ciekawe miejsce, gdzie można się bardzo dużo nauczyć.

Na moim obecnym stanowisku zajmuję się generowaniem zleceń w aplikacji  SAP. Na początku dnia robię obchód, zbieram zlecenia, które później wprowadzam do systemu. Sprawdzam listę zleceń i    przydzielam je konkretnemu pracownikowi, dołączam też do zlecenia części zamienne i ustalam z kierownikami działów możliwości wymiany części w danym urządzeniu. Co ważne, każdy mój pomysł czy odmienne zdanie są rozpatrywane i chętnie wdrażane w firmie.

To, co zaskoczyło mnie najbardziej, to wielkość  i różnorodność urządzeń do produkcji. Wszystkie są zautomatyzowane, dzięki temu produkcja przebiega sprawnie. Żeby się przekonać, jak nowoczesne to wszystko jest, najlepiej zobaczyć to na własne oczy!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, na pewno atutem będzie zainteresowanie branżą mleczarską i automatyzacją urządzeń. Bardzo ważne są chęci rozwoju i zdobywania doświadczenia. A można go tu zdobyć naprawdę wiele, bo codziennie uczymy się czegoś nowego!

Jagoda Jagoda Pertek

Odbywała staż i obecnie pracuje w dziale marketingu

Praca w firmie Hochland daje mi satysfakcję i sprawia dużo przyjemności, gdyż czuję, że cały czas się rozwijam i zdobywam coraz większe doświadczenie. Codziennie czekają na mnie nowe zadania, które czynią tę pracę bardzo ciekawą, a uśmiechnięte twarze kolegów dodają dużo energii i sprawiają, że chce się tutaj pracować!

Łukasz Łukasz Chrzanowski

Odbywał staż w dziale jakości

Firma Hochland Polska otworzyła przede mną możliwość zdobywania doświadczenia, wiedzy i umiejętności, których niejednokrotnie studia nie uczą. Staż dał mi okazję przekuć moją wiedzę teoretyczną w praktykę, pod okiem doświadczonych pracowników, którzy z cierpliwością i otwartością służyli i służą pomocą. Hochland Polska inwestuje w swoich pracowników, co później procentuje w postaci jeszcze lepszych wyników oraz motywuje do ciągłego doskonalenia siebie oraz organizacji. Staż otworzył przede mną drogę kariery - wierzę w to i staram się nie zmarnować tej szansy!

Konrad Konrad Przepiórka

Odbywał staż w Hochland AG - Heimenkirch, Niemcy; obecnie pracuje w Hochland Polska, w dziale jakości

Firma Hochland jest doskonałym miejscem na praktykę. Zarówno kierownictwo, jak i koledzy w zespole doskonale rozumieją specyfikę pracy stażystów. Firma zapewnia bardzo dobre warunki odbywania praktyk, a zadania stawiane stażystom są ambitne i pozwalają się naprawdę rozwinąć.

Magda_B Magdalena Bobrowska

Odbywa staż w Hochland Polska w ramach programu Rozwijamy na okrągło

Staż w firmie Hochland przynosi mi dużo radości i daje ogromną satysfakcję poprzez swobodę działania, możliwość rozwoju i przedstawienia swoich pomysłów. Pozwala na zdobywanie wiedzy od doświadczonych pracowników, którzy zawsze chętnie służą pomocą. Każdy dzień jest wyzwaniem i dążeniem do wyznaczonych celów, co czyni mnie bogatszą o nowe doświadczenia. Cieszę się, że dane mi jest stawiać pierwsze kroki na ścieżce kariery właśnie tutaj i mam nadzieję, że moje zdolności i zaangażowanie nadal będą doceniane i wykorzystywane w budowaniu sukcesu firmy.

Malgorzata_M Małgorzata Matulka

Odbywa staż w Hochland Polska w ramach programu Rozwijamy na okrągło

Staż w Hochland Polska odbyłam w zakładzie w Baranowie oraz w Kaźmierzu, gdzie poznałam od strony praktycznej technologię produkcji różnych serów. Pierwsze miesiące w każdej z tych dwóch lokalizacji polegały na wnikliwym poznawaniu procesu począwszy od przyjęcia surowca przez produkcję do zapakowania wyrobu gotowego. Po dokładnym zapoznaniu się z technologią, każdy ze stażystów miał możliwść (grupowo lub indywidualnie) pracy nad wymyślonym przez siebie nowym produktem. Obecnie kontynuuję staż w zakładzie w Baranowie, gdzie biorę czynny udział w w pracy działu R&D. Współpracuję ze wszystkimi działami zakładu i ciąglę uczę się nowych rzeczy, dzięki czemu każdy dzień w pracy jest bardzo interesujący. Powierzone mi zadania sprawiają, że czuję się ważna i potrzebna.

Podczas tych kilkunastu miesięcy pracy w Hochland Polska mogłam zawsze liczyć na radę i pomoc zarówno przełozonych,  kierowników działów, jak i współpracowników, którzy dzielili się ze mną wiedzą praktyczną, zdobytą często podczas wieloletniej praktyki w przemyśle mleczarskim. Życzliwość i otwartość wszystkich pracowników oraz zaangażowanie opiekunów stażu sprawiło, że przejście z czasów studenckich w dorosłe życie zawodowe przebiegło łagodnie. Na moją pozytywną ocenę stażu ma wpływ również fakt, że od samego początku jestem pełnoprawnym członkiem "rodziny Hochland".

Justyna Szurna Justyna Szurna

Odbywa staż w Hochland Polska w ramach programu Rozwijamy na okrągło

Rozpoczynając staż w Hochland Polska byłam pełna obaw czy uda mi się pogodzić ostatni semestr studiów z obowiązkami stażysty. Bardzo mile zaskoczyła mnie możliwość elasstycznego dopasowania grafiku, dzięki czemu bez trudu skończyłam studia, zdałam ostatnie egzaminy i dokończyłam pisanie pracy magisterskiej.

W trakcie kilkumiesięcznego stażu miałam możliwość poznania fascynującego świata serów, a mianowicie funkcjonowania dwóch zakładów produkcyjnych "od środka". Ogromną radością była dla mnie praca, poznawanie tajników produkcji serów twarogowych, topionych i pleśniowych, i w co chyba nikt nie wątpi, codzienna nauka - nieważne, że rozpoczynająca się często o 6.00 rano :)

Staż nieustannie pozwala mi na wykorzystywanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz zdobycie cennego doświadczenia z zakresu technologii. Ogromnym atutem jest też ucestnictwo w specjalistycznych szkoleniach, dzięki którym mam ciągłą możliwość pogłębiania swojej wiedzy. Bezcenny jest dla mnie udział w licznych pracach projektowych, ambitne zadania stawiane przez przełozonych, a także możliwość zgłaszania i realizacji własnych pomysłów i projektów w dziale R&D. Podczas stażu stałam się "pełnoprawnym" członkiem zespołu R&D. Szybko zauważyłam, że komunikacja i współpraca to podstawa sukcesu firmy i że nie ma nic bardziej wartościowego niż zgrany zespół.

Hochland to nie tylko sery. To przede wszystkim ludzie. A pracownicy to profesjonaliści, od których wiele można się nauczyć. Nie spodziewałam się, że spotkam ludzi tak otwartych i przyjaźnie naastawionych. Od pierwszych dni mogłam liczyć na pomoc opiekunów stażu, starszych kolegów i koleżanek oraz kierowników, którzy udzielali odpowiedzi na wiele moich pytań.

Wszystkich studentów namawiam do zgłaszania się do programów stażowych w Hochland Polska. Nie należy się bać, a potraktować staż jako drogę do przyszłości, dzięki której można się wiele nauczyć, rozwinąć i wykazać własną kreatywnością. Nabyte umiejętności na pewno przydadzą się w budowaniu kariery zawodowej.

Maciej Dados Maciej Dados

Odbywa staż w Hochland Polska w ramach programu Rozwijamy na okrągło

Aplikując na staż do firmy Hochland miałem nadzieję, że będę mógł, po pierwsze poznać technologię produkcji serów taką jaka rzeczywiście funkcjonuje w zakładzie produkcyjnym i porównać do wiedzy wyczytanej z książek, a po drugie wykazać się swoją pomysłowością, umiejętnościami i wiedzą zdobytą w trakcie studiów i wdrożyć je w życie. Po tych kilkunastu miesiącach wiem, że miałem możliwość zrealizowania obu swoich oczekiwań.

Przede wszystkim staż jest zaprzeczeniem obiegowej opinii mówiącej, że wiedzia zdobyta na studiach nijak ma się do problemów przed jakimi staje się w przyszłej pracy. Opiekunowie bardzo duży nacisk kładli na dokładne poznanie procesów produkcyjnych, a zrozumienie ich i opisanie nie jest możliwe bez powrotu do książek ze studenckich czasów. Dużą satysfakcję sprawiało uświadomienie sobie, że pięć lat studiów i czas poświęcony na naukę nie poszedł na marne.

Równie silny nacisk położony został na wykorzystanie zdobytej wcześniej wiedzy w warunkach bojowych, to znaczy - na produkcji. Miałem możliwość zgłaszania swoich pomysłów dotyczących doskonalenia produkcji, czy pracy nad nowymi produktami. Motywował fakt, że rozwiązania przeze mnie proponowane były rozpatrywane i oceniane jak pełnoprawnego, doświadczonego pracownika.

Staż dodał mi świadomości w obcowaniu z technologią i metodyką pracy nad nowymi produktami, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie owocowało w dalszej pracy.

Radosław Malec Radosław Malec

Odbywa staż w Hochland Polska w ramach programu Rozwijamy na okrągło

Branża mleczarska jest specyficzną gałęzią przemysłu. Trudno jest wyobrazić sobie kogoś kto od najwcześniejszych lat dzieciństwa marzyłby o tym, by w przyszłości zostać "mleczarzem". Jednakże pomimo stereotypów (wiszących nad nią niczym jemioła nad świątecznym stołem) jest to branża niezwykle prężnie rozwijająca się, a podstawą satysfakcji zawodowej jest dobry pracodawca jakim niewiątpliwie jest Hochland Polska. Hochland jest firmą otwartą na nowe pomysły, ciekawe idee i niecodzienne koncepcje. W związku z czym w pozytywny sposób pobudza kreatywność i daje ogromne możliwości rozwoju. Dużym atutem jest dla mnie praca w zgranym zespole oraz szansa zmagania się z nowymi ekscytującymi wyzwaniami, co sprawia, że każdy dzień jest zapowiedzią kolejnej przygody i nie ma mowy o popadnięciu w codzienną rutynę. Życzliwa pomoc oraz otwartość, bardziej doświadczonych kolegów z pracy, sprzyjają sprawnemu zaaklimatyzowaniu się w firmie, dzięki czemu bardzo szybko można poczuć się częścią wielkiej rodziny Hochland.